Application Curriculum Vitae  - 5138153 / Pixabay

Profesní životopis: jaké uvádět profesní zkušenosti?

Jaké profesní zkušenosti by měl váš profesní  životopis obsahovat? Musí životopis obsahovat všechny profesní zkušenosti nebo je lepší některé vynechat? Jak správně uvádět informace o předchozí praxi do strukturovaného životopisu?

Profesní životopis – co musí obsahovat?

Strukturovaný životopis nemusí nutně obsahovat všechny vše profesní zkušenosti. To platí především pro ty případy, že jich máte velké množství. V takovém případě můžete nějaké méně důležité pozice vynechat. To se týká především různých brigád a praxí při škole. Pokud nemáte žádné jiné profesní zkušenosti pro váš strukturovaný životopis, tak byste je samozřejmě měli uvádět, aby Váš potencionální zaměstnavatel viděl, že máte již nějaké profesní znalosti. Jakmile ale bude hledat svoji druhou nebo třetí práci tak už nemá, aby Váš strukturovaný životopis obsahoval i brigády, které jste absolvovali při škole

Jak podrobně popisovat profesní zkušenosti do strukturovaného životopisu?

Strukturovaný životopis by měl obsahovat jen základní informace – dobu od – do, název zaměstnavatele, název pozice, a stručná charakteristika práce. Nemá smysl rozepisovat se přes několik odstavců. Pouze u poslední nebo nejdůležitější pracovní pozice uveďte více podrobností. Mělo by se jednat o Vaši nejúspěšnější pracovní pozici nebo tu která je nejvíce podobná / relevantní pro vašeho nového zaměstnavatele. U takové pozice se vyplatí, aby strukturovaný životopis obsahoval i nějaké podrobnější informace. Pokud jste ve svém zaměstnání měli podřízené, nezapomeňte to do strukturovaný životopis přidat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *