Application Search Job Search  - loufre / Pixabay

Cílený životopis a jeho aktualizace

Vybíráte si práce na základě inzerátů nebo konkurzních řízení? Budete posílat životopis do nového zaměstnání k posouzení, zda je vhodný? Možná máte doma vytvořený životopis pro všechny případy. Nejspíše jste si s ním dali práci a používáte ho vždy, když vás o životopis někdo požádá. Ovšem ne vždy se musíte zajímat o stejnou pracovní pozici a firma si může klást jiné nároky než několik jiných. Proto je dobré si vždy před odesláním životopis vzít a předělat ho cíleně k určité pracovní pozici.

Za prvé je dobré, abyste se zajímali o pracovním pozadí dané společnosti, kde se hodláte ucházet o práci. Pro popis práce se vždy požadují určité kvalifikace a praxe, takže zapátrejte ve svém vzdělání a zkušenostech a vyzdvihněte ty, které jsou nejideálnější pro vybrané pracovní místo. Uveďte tedy příslušné stupně kvalifikace, ale určitě si nevymýšlejte. Měli byste být schopni během pracovního pohovoru obhájit vaše vzdělání a praxi ta, abyste zaujali.

Nestačí tedy obměňovat jenom motivační dopis, ale také se zaměřit na proměnu univerzálního životopisu. Měla by zde být vyzdvihnuta přínosnost pro danou společnost, podnik nebo firmu. V opačném případě se váš životopis ocitne na hromádce s nejméně vyhovujícími uchazeči.

Aktualizace životopisu by se měla provádět průběžně, aby byl vždy připraven k použití. CV by mělo být psáno tak, aby se na předních místech objevovala vaše poslední ukončená škola. Následovat budou různé kurzy a jiné vzdělání nebo praxe. Ukončená základní škola není zase tak důležitá, pokud po ní následovaly ještě další školy – střední, vysoké.

Napište i jakou máte konkrétní praxi či brigádu, stručně popište zdejší náplň práce společně s tím, o jakou firmu šlo. Dejte si záležet i na výběru fotografie a zkontrolujte zda vám roky navazují na sebe. Důležité je uvedení aktuální adresy a také emailu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *