Application Cover Letter  - loufre / Pixabay

Co použít v motivačním dopise?

Motivační dopis by měl mít krátkou formu, nic moc neopěvovat a jít přímo k věci. Optimální strukturou je použití oslovení, dvou krátkých odstavců a závěru. Dbejte na úhlednost a na bezchybnou gramatiku.

Osnova motivačního dopisu

Do osnovy motivačního dopisu patří jako první pozdravení a představení vaší osoby. Dále uvedete pozici, o kterou se ucházíte a nezapomenete ani na název a referenční číslo, jestliže ho máte, anebo odkud jste se o místu dozvěděli. Následuje vysvětlení, proč byste mohl být tím nejvhodnějším kandidátem. Dalším bodem osnovy je odkaz na související sekce, které máte sepsané v životopisu. Půjde o podporu vašich tvrzení, konkrétně praxe, reference, vzdělání, certifikáty apod.

Jestliže píšete motivační dopis již přímo potenciálnímu zaměstnavateli, dejte najevo, že znáte jeho firmu a projevte osobní zájem o práci konkrétně v jeho společnosti. v motivačním dopise se hodí i zmínit osoby, od kterých lze získat nějaké reference. V další části motivačního dopisu přejděte k vyjádření zájmu o osobní pohovor. Na závěr poděkujte za čas věnovaný čtení motivačního dopisu, rozlučte se, podepište celým jménem a do přílohy přiložte váš životopis.

Fráze do motivačního dopisu

V motivačním dopise se často používají stálé fráze, které si jenom doplníte o vaše údaje, reference, praxi apod. Zmiňte se, co konkrétně ovládáte – jaké jazyky, počítačové programy, programování aj.

K mým hlavním přednostem patří… – doplňte jen to, co vám pomůže ve vybrané pracovní pozici. Hlavně se neuchylujte k osobním věcem, které zaměstnavatele nezajímají.

Orientuji se v oblasti/v oblastech…

Během studia jsem získala v praxi na pozici…

Mezi mé dosavadní úspěchy se řadí…

Zajímám se o práci ve vaší firmě (společnosti), protože… sem patří doplnění důvodu vašeho výběru.

Motivační dopis ukončete poděkováním za posouzení žádosti a popřejte příjemný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *