Entrepreneur Start Start Up Career  - geralt / Pixabay

Nezahazujte své šance na práci

Stále více lidí se poohlíží po nějaké nové práci. Denně přibývají inzeráty, kde zaměstnavatelé chtějí obsadit pozice z různých oborů. Už jste zkoušeli odpovědět na inzerát a máte za sebou pohovor? Existují dva druhy lidí – jeden typ odpovídá na vše, co se jen objeví a zkouší to. Druhým typem jsou jedinci, kteří často na inzeráty neodpovídají, protože po přečtení požadavků zaměstnavatele jenom mávnou rukou a řeknou, že tohle a tamto nesplňují, takže je to zbytečné.

Nezahazujte šanci předem!

Neochuzujte se o šance, pokud se objeví nabídky, které podle vás neodpovídají vašim dovednostem. Zaměstnavatelé ve svých inzerátech líčí požadavky na ideálního uchazeče, ale to neznamená, že nemohou z nějakého bodu slevit. Proto reagujte i na poptávky po zaměstnancích, kde nemusíte splňovat úplně vše. Vše, co je tam uvedeno je výhodou pro zájemce, ale když nesplňujete všechna důležitá kritéria, můžete vyzdvihnout něco jiného, co můžete nabídnout. To je dobré uvést v motivačním dopise, kde se zaměříte na vaše kvality. Na základě vašich sdělení vám klidně mohou nabídnout jinou pracovní pozici.

Pokud se vám naopak zdá, že na inzerované místo máte mnohem víc kvalifikace, stejně odpovězte. Nikdy nevíte, zda se díky tomuto, v tuto chvíli podřadnému, místu nedostanete k nějakému jinému, když budete již ve firmě zaměstnaní.

Při hledání práce se nestyďte požádat o pomoc vaše blízké. Mohou se zmínit u svého zaměstnavatele nebo u svých známých a hned se vaše šanci na úspěch zase o něco zvýší. To platí také u přátel a kamarádů, nedělejte před nimi tajnůstkáře a plně se přiznejte, že máte problém se sehnáním práce. Když budou vědět o vaší situaci, mohou pomoct.

Pamatujte si, že kromě získaného vzdělání a diplomů hodně znamená i praxe. Mnozí zaměstnavatelé mají v požadavcích několikaletou praxi v oboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *