Application Cover Letter  - loufre / Pixabay

Motivační dopis

Kvalitní životopis je potřeba ke každé vážně brané prezentaci svojí osoby u potencionálního zaměstnavatele. Existuje hned několik forem životopisů – chronologický, zkušenostní a kombinovaný. Mnohdy zaslání životopisu nestačí a požaduje se také zaslání motivačního dopisu.

Co se dává do motivačního dopisu? Musíte se zde představit jako uchazeč o vámi vybrané  zaměstnání. V motivačním dopise se hlavně musí vyzdvihnout důvody, proč byste měli být právě vy vybráni pro nabízenou pozici. Personalisté berou motivační dopis jako pozitivní věc, tudíž nic nezkazíte, když přidáte motivační odpis, i když nebyl v inzerátu nijak zdůrazněn a požadován. Motivační dopis by měl být napsán co nejlépe, aby zaujal. Skládá se z úvodní části, obsahové části a zakončuje ho stručný závěr.

Napsání motivačního dopisu vám může připadat složité, ale pokud se budete držet psaní kroků za krokem, půjde vám to celkem snadno. Věřte, že mnoho uchazečů raději vynechá reakci na nabídku práce, kde požadují motivační dopis a oni si s ním nevědí rady. Váš motivační dopis bude jakousi reklamou na vás. Snažte se vyzdvihnout fakta, která mohou zaujmout. Vyhněte se známým klišé a také se přehnaně nevychvalujte. Prezentujte se prokazatelnými zkušenostmi, dejte najevo, jakou máte motivaci k získání pracovní pozice a trochu si zahrajte na city.

Mějte na paměti, že se musíte pokusit zaujmout velice rychle, protože se tímto dopisem nebude nikdo moc dlouho zabývat, a tak říkajíc ho přelétne v rychlosti. Promyslete si, co můžete  potenciálnímu zaměstnavateli konkrétně nabídnout. Zaměřte se na to, co získá, když vás zaměstná, na vaše osobní kvality, předpoklady, zkušenosti. Zmiňte se o vašich zkušenostech, co vše jste dokázali a kam jste se dostali díky své dosavadní práci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *