Career Man Career Ladder Silhouette  - geralt / Pixabay

Strukturovaný životopis a sociální sítě

Měli byste do strukturovaného životopisu uvádět svoje profily na sociálních sítích jako je Facebook nebo Twitter? Vaše profily na sociálních sítích jsou jedna z položek, které by mohl Váš strukturovaný životopis obsahovat. Pro personalisty má asi největší váhu Váš profil na sociální síti LinkedIn, ten by měl strukturovaný životopis obsahovat, zvlášť pokud se ucházíte o nějakou pozici v rámci IT nebo reklamy.

LinkedIn a strukturovaný životopis

LinkedIn je sociální síť zaměřená na udržování profesních kontaktů a přehledu vaší profesní kariéry. Je to tedy něco jako Váš online životopis. Pokud máte svůj profil na LinkedIn, nezaměňte jej přidat do svého strukturovaný životopis. Personalisté tak uvidí vaši dosavadní profesní kariéru a kontakty, budou tak mít možnost snadno si ověřit že údaje, které obsahoval váš strukturovaný životopis, jsou pravdivé.

Twitter, Facebook a strukturovaný životopis

Pokud máte na Facebook a Twitter jen svůj soukromý profil, tak ten by strukturovaný životopis neměl obsahovat. Pokud ale na svém profilu publikujete informace, které mají vztah k Vaší práci – typicky se může jednat o IT, média nebo pracovníky v reklamě, pak by Váš profil na Facebook nebo Twitter měl být zařazen do strukturovaného životopis

Nezapomeňte také, že vaše profily, i když je strukturovaný životopis nebude obsahovat, mohou být veřejně přístupné. Měli byste tedy být opatrní, co sdílíte. To že Váš strukturovaný životopis tyto informace neobsahuje, neznamená, že si je personalista nedokáže najít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.