Entrepreneur Start Start Up Career  - geralt / Pixabay

Hledejte práci efektivně!

Hledejte práci efektivně!

Hledejte práci efektivně!

Dostali jste výpověď a nemáte už dlouhý čas žádné nové zaměstnání? Možná jenom uvažujete o změně pracovního místa a zatím rozhazujete sítě, abyste lapili lepší job než dosavadní. Hledání práce není v dnešní době nic jednoduchého a pro úspěšné zvládnutí se musíte i vy sami přičinit a ne pouze čekat, zda vám náhodou úřady práce nepřidělí nějaký skvělý flek.

Většina zájemců o novou práci se o ni zajímá nejrozšířenějším způsobem – vyhledává inzeráty na různých místech a na ně pak podle zájmu reaguje. Není výjimkou, že na takto avizované jedno místo se přihlásí i stovka osob. Je třeba rozhodit i nějaké informace o sobě a dát vědět, že právě vy hledáte nové místo. Prvním zastavením v době bez pracovního poměru je úřad práce, ve většině případů vás sice nedostane na dobré místo, ale zase budete mít postaráno o podporu v nezaměstnanosti a o sociální a zdravotní pojištění. Sepište svůj životopis a rozešlete ho několika personálním agenturám. Seznam nabízí například webový portál ministerstva práce a sociálních věcí. Na práci se ptejte i svých známých, mohou vám někoho doporučit. V mezičase, než se objeví vaše vysněné místo, je  lepší přijmout i jinou práci, ne zcela z vašeho oboru. Zajistíte si pravidelný příjem a s ním související klid. Práci se vyplatí hledat přes internet a poslouží vám i sociální sítě. Vyskytuje se tady řada pracovních portálů a stránky společností, kde se hledají zaměstnanci s různých oborů. Najděte si jména firem ve vašem okolí a prohlédněte si jejich webové stránky, často zde mají rubriku „Kariéra“, kde jsou vypsány aktuálně hledané pozice.

V současné době je hlavně poptávka po obchodnících, technicích, IT specialistech, řemeslnících a schopných manažerech. Pokud mezi ně nespadáte, nevadí. I na vás se jistě po čase usměje štěstí a najdete si dobrou práci za odpovídající plat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.