Application Search Job Search  - loufre / Pixabay

Co je to strukturovaný životopis

Co je to strukturovaný životopis a k čemu je dobrý? Strukturovaný životopis je něco, co po vás v současné době budou chtít asi při každém příjicím pohovoru. Snad jen s výjimkou některých profesí. Všude jinde se při hledání práce setkáte s tím, že po Vás potencionální zaměstnavatel bude chtít strukturovaný životopis a dost často i fotku a motivační nebo průvodní dopis, který byste měli zasílat společně se strukturovaným životopisem.

Strukturovaný životopis se liší od klasického nebo uměleckého životopisu především tím, že má pevně danou strukturu. Obsah strukturovaného životopis by měl být zpracován do přehledné formy, kde jsou odděleny jednotlivé oblasti jako osobní informace, kontakty, profesní praxe, vzdělaní atd.

Strukturovaný životopis je také převážně heslovitý. Strukturovaný životopis by neměl být delší než 1 max. 2 stránky A4. Rozhodě od Vás nikdo nečeká nějaké sáhodlouhé líčení. Naopak. Přebytečné informace jsou u strukturovaného životopisu spíše na škodu. Schválně se sami vžijte do pozice personalisty, který má během hodiny přečíst 30 strukturovaných životopisů. 4emu byste dali přednost, přehlednému a strukturovanému dokumentu kde jasně a na první pohled vidíte co je uchazeč zač nebo nějakému dlouhému dokumentu. Počítejte s tím, že dlouhý strukturovaný životopis prostě nikdo číst nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *