Bulletin Board Stickies Business  - geralt / Pixabay

Kde najít novou práci?

Asi nikdo není tak naivní, že by čekal, že novou práci získá tak že bude chodit na úřad práce a čekat co mu tam nabídnou.  Základním předpokladem pro získání nové a hlavně dobré práce je aktivní přístup. Ten zahrnuje jak procházení inzerátů, rozesílání životopisu a další kroky.

Kde hledat novou práci? Zeptejte se lidí, co znáte!

Prvním místem kam byste měli směřovat Vaše hledání nové práce je bezesporu okruh vašich známých, kamarádů, bývalých (nebo i současných) kolegů ze zaměstnání nebo okruh vašich obchodních partnerů. Zde máte největší šance na získání nové a dobré práce. Důvodem je především to že tito lidí Váš znají a tedy vědí poměrně přesně, co od Vás mohou očekávat. Pokud napíšete životopis a pošlete do nějaké firmy, tak i když budete plnit všechny předpoklady pro získání nové práce, vždy tady bude určitá míra nejistoty a to jak na Vaší straně (co přesně obnáší nová práce a jaké jsou pracovní podmínky v nové firmě) tak i na straně zaměstnavatele.

Pokud Vám novou práci nabídne někdo, kdo Vás zná, nebo vám alespoň dá doporučení na nějakou zajímavou pracovní pozici, tato nejistota odpadá.

Nová práce snadno a rychle? Pomůže Vám internet.

I když třeba nepatříte mezi zkušené uživatele počítačů a internetu, při hledání nové práce byste ho rozhodně neměli zanedbat. Na internetu je možné najít velké množství pracovních nabídek, a to jak na specializovaných serverech s nabídkami pracovních pozic jako jsou například: jobs.cz, prace.cz, jobpilot.cz, jobDNES.cz a mnohé další. Dalším místem jsou přímé nabídky pracovních pozic na webových stránkách firem. Dnes již snad téměř každá firma (alespoň ta větší) má svoje webové stránky a velmi často zde je i sekce Kariéra, Pracovní pozice, Volná místa nebo jiná podobná kde jsou zveřejňovány volné pracovní pozice v dané firmě.

Určitě se vyplatí popřemýšlet, v jaké firmě byste chtěli pracovat, a pak si projít jejich webové stránky, a podívat se jestli nenabízejí nějaké vhodné volné pracovní pozice. Často se vyplatí obrátit se na vybrané firmy s nabídkou svých služeb, i když tato firma zrovna neinzeruje žádnou volnou pozici. Za podobnou nabídku nic nedáte (stačí sestavit správně napsaný životopis, průvodní dopis a poslat ho emailem na kontaktní adresu dané firmy). V nejhorším případě vám přijde odpověď, že momentálně opravdu nikoho nehledají, ale vy tím nemáte co ztratit.

Hlavní předpoklady pro získání nové práce?

Při hledání nové práce platí, že veškerá vložená energie se Vám vrátí. Čím více úsilí do hledání nové práce investujete, tím dříve se dostaví výsledek. Pokud jste momentálně bez zaměstnání a hledáte si novou práci, musíte k tomu přistupovat jako k vašemu novému zaměstnání. Nestačí si říci, že večer nebo o víkendu se podíváte na nové inzeráty a odpovíte na nějaké emaily a tím to končí.

Hledání nové práce by mělo být systematické a neměli byste nic podceňovat. Je důležité připravit si správně napsaný životopis (pokud potřebujete poradit jak napsat životopis, nebo hledáte vzor životopis, podívejte se do dalších článků na tomto webu).

Přejeme Vám hodně úspěchů při hledání nové práce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *