Application Cover Letter  - loufre / Pixabay

Jana – Jak jsem hledala práci

Jana - Jak jsem hledala práciChtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh při hledání práce. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu a těšila jsem se na práci s malými dětmi. Ze začátku se dařilo a já nastoupila do místní mateřské školy a užívala si v praxi to, co jsem se celou dobu učila během studií. Někdy bylo lépe, někdy hůře, ale svou práci jsem milovala a brala, že nemohu mít stále ustláno na růžích, zvlášť, když pracuji s nejmenšími.

Rána přišla asi za dva roky, kdy bylo rozhodnuto, že budova nevyhovuje a navíc stále ubývalo dětí, které rodiče vozili do nové soukromé školky asi deset kilometrů odtud. Školka zavřeli a já byla bez práce. Pochopitelně jsem hned vystartovala  do zmiňované soukromé školky, ale paní majitelka mi jen řekla, že se ozve, když by někoho nového sháněla.  Nechtělo se mi hned jít na pracovní úřad a pokoušela se sehnat práci vlastními silami. Byla jsme ochotna dojíždět i dost daleko, jen abych znovu získala práci, která mne baví. Sháněla jsme inzeráty a pustila se do velkého kolotoče hledání. Naděje mi vysvitla jenom párkrát a zase brzy zhasla. Nešlo o dobré období, uběhl měsíc a půl a já neměla nové místo. Nakonec jsem se odhodlala jít na pracák, i když se mi to dost příčilo a já si připadala jako neschopná se o sebe postarat. Ani tam pro mne neměli zrovna místo, ale aspoň mne potěšili tím, že budu mít zaplacené zdravotní a sociální pojištění a ještě mne čeká nějaký finanční obnos po několik měsíců nebo do doby, než najdu uplatnění.

Bez práce jsme byla další tři měsíce a pak mi kamarádka řekla, že by pro mě něco měla. Mohla jsme jít pracovat na letní tábor a to celé léto. Neváhala jsem sni vteřinu a vydala se znovu k dětem. Práce se mi hodně líbila, i když byla placena velmi skromně. Tam jsem se ale seznámila s jednou dívkou, která měla za sebou dva roky pobytu v Anglii jako Au-pair. Nadchla mne svým vyprávěním a už mne nepřešel zájem o tuto práci. Poradila mi, kam zajít a co si zařídit. Na podzim jsem  dala sbohem postu nezaměstnané a rozjela se do Anglie, zůstala jsem na hlídání dětí dva roky a poté se přemístila na další tři do USA. Do rodné země jsme se vracela po pěti letech. Mou předností byla perfektní znalost angličtiny a jelikož opět žádné místo ve školce nebylo, začala jsem učit děti angličtinu. A mohu říct, že momentálně mám práci, která mne zase baví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.