Interview Superior Staff  - geralt / Pixabay

Chyby při hledání práce

Daří se vám najít novou práci? Přišli jste o dosavadní job, nebo se teprve budete snažit najít úplně první zaměstnání? I během hledání práce se dají dělat chyby. Pokud je budete znát, můžete se jich vyvarovat a zvýšit si tak možnost nalezení vhodné práce speciálně pro vás. Doba je náročná a ne každý vynikající student či osoba s bohatou praxí musí uspět.

Rozhoďte sítě…

Jeden zdroj práce je málo. Nebojte se zalovit v několika zdrojích. Poptejte se známých a přátel, sledujte inzertní rubriku místních novin, na internetu si prohlížejte pracovní portály se stále aktualizovanou nabídkou práce, ale i webovky jednotlivých firem. Je známo, že některé firmy ani nedávají inzeráty jinam než na své webové stránky. Můžete požádat o zprostředkování pracovní úřad nebo pracovní agenturu. Rozesílejte na různá místa své kvalitně vypracované životopisy a uvidíte, že se vaše šance zvýší.

Váš obor? Možná ne…

Absolventům se nemusí podařit najít práci ve svém oboru. Plusem vám budou pracovní zkušenosti v zajímavé firmě. Pokud nastoupíte do firmy, kde byste chtěli pracovat, ale nenabídnou vám místo, po kterém toužíte, zkuste vzít jiné a postupně se k němu dopracujte praxí a odpracovaným časem. Vyhledávání míst i mimo váš obor je určitě dobrým způsobem k nalezení práce.

Nespěchejte…

Na nalezení pracovního místa si dejte delší čas – ideálně měsíce i rok. Pokud si řeknete, že od příštího měsíce začnete pracovat, nemusíte nic najít a zbytečně propadnete stresu. V dnešní době se práce hledá těžko, proto je na místě delší časové rozmezí. Po celou dobu se snažte chodit na pohovory a výběrová řízení a uvidíte, že jednou to vyjde. Dokud nebudete podepisovat smlouvu, nepolevujte v hledání. I když se dostanete do dalších výběrových kol, nic není jisté – dostat se tam mohlo více kandidátů a výběr bude pokračovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *